Záchranná služba ASČR – Praha západ pořídila svým zaměstnancům nové uniformy, které jsou nejen slušivé, ale především praktické s velkým důrazem na splnění bezpečnostních předpisů.

Při samotném výběru musel být brán zřetel i na kvalitu materiálu, který musí odolat zátěži plynoucí z náročné práce záchranářů v terénu.

Barevné provedení pak podtrhují firemní barvy „našeho týmu“ a logo naší organizace.

Celý set je tvořen kalhotami, polokošilí, vestou a softshelovou bundou. Pracovní obuv pro záchranáře byla vybrána od renomovaného výrobce firmy HAIX.

Nové uniformy pro záchranáře financovala ZS ASČR z vlastních zdrojů a za přispění sponzorů a partnerů.

Naši zaměstnanci si zaslouží kvalitní, a především plně funkční oblečení. Pracují totiž mnohdy ve velmi náročných podmínkách, a to jak v interiéru, tak v exteriéru ve všech ročních obdobích,“ uvedl ředitel Záchranné služby ASČR – Praha západ Ing. Milan Majer.

Po dlouhém, pečlivém testování a vybíraní naše organizace zvolila německého výrobce působícího na trhu výroby pracovních oděvů už od roku 1900.

Volba dodavatele a nákup nebyly jednoduchým procesem, a proto bych rád poděkoval všem, kteří se na celé realizaci podíleli,“ vzkázal ředitel organizace Ing. Milan Majer.

Jednoznačně nejvýraznějším doplňkem záchranářského kompletu se staly taktické vesty od firmy Bartolini s. r. o., které jsou opatřeny reflexními prvky, které zvýrazňují bez pažíhorní polovinu trupu, dále je vesta opatřená kapsami a poutky pro potřeby záchranářů. Vesta disponuje světelným systémem, který zabezpečuje dostatečné osvětlení osoby nosící tento oděv v místech snížené viditelnosti, zhoršených povětrnostních podmínek a splňuje požadavky ČSN EN ISO 20471, třída 1 – výstražné oděvy s vysokou viditelností.

Záchranná služba ASČR PZ byla první organizace, která taktické svítící vesty zařadila do výstrojové normy.

Vestami byly již vybaveny posádky Stálé lékařské služby letiště Praha, vedoucí pracovníci dojíždějící na místa mimořádných událostí a v letošním roce plánujeme těmito vestami vybavit všechny výjezdové skupiny.

Kategorie: